Storytelling final meeting

Ολοκληρώθηκε την εβδομάδα 22-26 Φεβρουαρίου 2021 το τελευταίο διδικτυακό meeting εργασίας του erasmus+ Storytelling.

Οι μαθητές του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν στα παιδιά των άλλων χωρών το σχολείο μας και το εκπαιδευτικό μας σύστημα. Συμμετείχαν ακόμη σε μια σειρά από online κοινές δραστηριότητες με τους μαθητές από την Μάλτα, τη Βόρεια Μακεδονία, την Ισπανία και την Ρουμανία.

Οι εκπαιδευτικοί, πέρα από τις συναντήσεις εργασίας, συμμετείχαν σε ημερίδα με θέμα "Storytelling - Benefits & good practicies" που διοργάνωσε το σχολείο μας. Οι τηλεδιασκέψεις ολοκληρώθηκαν την Παρασκευή με την εκδήλωση παρουσίασης της τελικής έκδοσης του βιλίου μας, με πολλούς καλεσμένους από τον χώρο της εκπαίδευσης που σχολίασαν με κολακευτικά λόγια την προσπάθεια των παιδιών και το τελικό εξαγόμενο του προγράμματος.

Θεωρούμε πως οι θετικές εμπειρίες, οι νέες γνώσεις και όλα όσα αποκομίσαμε από το πρόγραμμα, μαθητές και εκπαιδευτικοί, είναι σημαντικά εφόδια για το έργο μας στο μέλλον. Ευχαριστούμε από καρδιάς όλους όσους έδωσαν τη βοήθειά τους στην υλοποίηση και στήριξαν με οποιονδήποτε τρόπο το έργο.