Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς

Την μακρά αυτή περίοδο που το σχολείο μας θα είναι κλειστό, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου θα παραμείνουμε κοντά στις εκπαιδευτικές ανάγκες των παιδιών με τα μόνα μέσα που μας επιτρέπονται, τα ηλεκτρονικά μέσα.

ΠΣΔ

Το Υπουργείο Παιδείας έχει στη διάθεση των εκπαιδευτικών και των παιδιών δυνατότητες τηλεκπαίδευσης που παρέχονται μέσα από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ), στο οποίο τα παιδιά μπορούν να αποκτήσουν πρόσβαση με προσωπικούς κωδικούς. Έτσι θα έχουν την δυνατότητα να συμμετάσχουν στα μαθήματα που οργανώνουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας εξ αποστάσεως.

Το σχολείο έχει ήδη μεριμνήσει για την έκδοση των κωδικών αυτών και θα θέλαμε όσοι γονείς έχουν μαθητές που δεν τους έχουν λάβει ακόμη να επικοινωνήσουν με το σχολείο ηλεκτρονικά στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Εναλλακτικά επικοινωνήστε μέσω Messenger με τον κ. Γ. Κουκουτιανό.